fbpx

Roczny grupowy program rozwojowy

Rodzicielska

Odnowa

wyrusz z nami na wędrówkę z miejsca bezradności do miejsca mocy

Zbuduj silną relację z dzieckiem – w bliskości,  bez krzyków, obwiniania i poczucia winy.

Rodzicielska Odnowa to kompleksowy 9-cio miesięczny program rozwojowy, w którym pokażemy Ci najważniejsze obszary i kluczowe kompetencje, dzięki którym będziesz mogła zbudować silną relację ze swoim dzieckiem.

Bez lukru, bez słodzenia, pokażemy Ci, jak możesz budować relację, by była ona pełna mocy, a nie bezsilności.

Zagubienie

nie wiesz, jak rozmawiać z twoim dzieckiem, by nie atakować i nie obwiniać?

– Poczucie winy

twój wewnętrzny krytyk nie daje ci spokoju i tęsknisz za większą łagodnością dla siebie i innych?

– Frustracja

masz wrażenie, że twoje dziecko cię nie słyszy (jak grochem o ścianę)?

– Złość

ataki złości twojego dziecka cię przerażają i kompletnie wytrącają z równowagi?

– Wypalenie

doświadczasz rodzicielskiego wypalenia?

Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałaś TAK, to wygląda na to, że przyda Ci się porządna Rodzicielska Odnowa. 

Dlaczego warto?

Współczesna neuronauka wyraźnie pokazuje nam, jak bardzo ważna jest w rozwoju dziecka silna relacja z rodzicami.

Jak istotne jest wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Wiemy też, że często rodzice chcą tego, co najlepsze dla swoich dzieci i dla wzajemnej relacji, a jednak wpadają w pułapkę starych niedziałających schematów. Często czują się bezsilni wobec uporu dziecka, czy jego intensywnych emocji.

Pomożemy Ci wyjść ze starych schematów i zacząć od nowa. 

Rodzicielska Odnowa 

Nasz program pokaże Ci, jak zmienić swój mindset, by mieć więcej autentycznej mocy, więcej zrozumienia, łagodności, ale i siły. By twoje dziecko szanowało Cię jako swojego rodzica, a nie robiło to, co mu każesz ze strachu przed karą.

RODZICIELSKA ODNOWA – to SPA dla duszy, SPA dla relacji, ale też zaczynanie czegoś od nowa, budowanie od nowa.

Oddajemy więc w Twoje ręce produkt, który pomoże Ci poczuć świeże spojrzenie na swoje relacje, doznać odprężenia i zobaczyć nową perspektywę, przejść przez proces, który przeprowadzi Cię z miejsca bezsilności w miejsce mocy.

Jednak nie obiecamy Ci, że po tym programie Twoje dziecko już zawsze będzie robiło to, czego od niego chcesz, ani że już nigdy nie wpadniesz w złość, frustrację, poczucie winy, czy bezsilność – ufamy, że wiesz, że to nie możliwe.

To, co możemy Ci obiecać, to to, że dzięki naszemu programowi.będziesz wiedziała co z tymi trudnymi zachowaniami dziecka i z trudnymi emocjami zrobić  – a to sprawi, że będziesz miała w sobie więcej luzu w codziennych sytuacjach.

Wiemy, jak to jest…

Obie pamiętamy, jak to jest być zupełnie zagubioną na początku swojej rodzicielskiej drogi.

Niby człowiek ma jakąś intuicję, coś mu serce podpowiada, ale tak trudno jest usłyszeć ten głos, gdy dookoła tyle szumu i sprzecznych przekazów…

Ania

Przyznam wam się do czegoś. Czasami wolałabym o tym zapomnieć, bo to był jeden z najtrudniejszych momentów mojego macierzyństwa. Chcę jednak widzieć tą historię jako punkt zwrotny, który zmienił moje rodzicielskie ścieżki.

Oglądałam Super Nianię. To był wtedy dość nowy program, pierwszy taki w polskiej telewizji. Super Niania opowiadała i demonstrowała, jak cudownie działa metoda “karnego jeżyka”. Dziecko musi poczuć, że jego zachowanie nie jest ok. Dziecko musi zobaczyć, że przekroczyło naszą granicę. Rodzic musi być konsekwentny. Wiem, że serce ci pęka, ale wytrzymaj. To dla dobra dziecka. Ono musi się uspokoić. Dopiero jak się uspokoi, to porozmawiacie. A dziecko płakało, złościło się, kopało, wracało do rodzica w poszukiwaniu ukojenia i kontaktu…

Ech, dziś nawet jak to mówię, to nie wiem, czemu ja ten pomysł “kupiłam”. Fakt jest taki, że postawiłam moje dziecko do kąta. Już nie pamiętam, jaki był bodziec, co mnie tak wyprowadziło z równowagi, jaka to granica została przekroczona. Postawiłam.

I on stał w tym kącie i płakał. I gile mu leciały z nosa.

A ja po drugiej stronie pokoju siedziałam na kanapie i płakałam tak samo jak on. Z bezsilności, z bezradności, z rozpaczy i smutku. I już wtedy poczułam, że “karny jeżyk” nie ma dla mnie żadnego sensu, że to okrutna i odczłowieczająca metoda, że ni chu chu nie pomaga nam dbać o relację. Że moje serce krwawi i kraje się na kawałki.  I że ja tak nie chcę.

To był ten bodziec, który sprawił, że zaczęłam szukać gdzie indziej. Tak trafiłam na Porozumienie bez Przemocy, na warsztaty, które zmieniły moje życie i życie mojego syna.

I chcę, żebyś i Ty mogła wnieść to światło i nadzieję do swojego życia.

 

Marta

Pojawienie się mojego syna na świecie zmieniło całe moje życie. Po raz pierwszy od wielu, wielu lat, po postu się zatrzymałam. Gdy po tygodniu od urodzin synka zamknęłam drzwi za mężem wychodzącym do pracy, zalałam się łzami, które nie chciały przestać płynąc. Zostałam sama: z noworodkiem, którego przeżycie zależało tylko od mnie, i przede wszystkim, tak przerażająco sama ze sobą….

To małe dzieciątko przyklejone od mojej piersi sprawiło, że moje serce po latach zamrożenia zaczęło powoli otwierać się na uczucia.. i to nie było łatwe doświadczenie. Okazało się, że tam tych uczuć było dużo: smutku, samotności, strachu, bólu… Wszystko od czego uciekałam w pracę lub zabawę zaczęło się domagać mojej uwagi.

I wtedy anioł w postaci mojej koleżanki z pracy powiedział mi, że istnieje coś takiego jak Porozumienie bez Przemocy i System Wewnętrznej Rodziny.  Te dwa podejścia pozwoliły mi lepiej poznać siebie, swoje części, uczucia, potrzeby i otulić je balsamem nadziei. 

A później znaleść prawdziwą przestrzeń na to by budować z tym dzieckiem relację, nie obarczając go odpowiedzialnością za swoje uczucia.

Nauczyłam się też jak mówić, by naprawdę przekazać to, co dla mnie ważne, i jak słuchać tego, co ważne dla drugiej osoby. Dziś te umiejętności chcę przekazać i Tobie. 

Zobacz, co o współpracy z nami mówią nasi klienci:

„Mieliśmy przyjemność jako placówka przedszkolna i żłobkowa korzystać ze szkolenia Marty ze Stacja Empatia. W bardzo przejrzysty i czytelny sposób zostały nam przedstawione założenia NVC. Ja czułam, że rozmawiam z praktykiem, który wierzy w to co mówi, a przede wszystkim, w to co robi. Marty się nie zapomina, energia i dynamika w grupie szkoleniowej jakie wprowadza są nie do podrobienia. Na pewno będziemy chcieli jeszcze nie raz współpracować!”

Justyna

„Na warsztatch wszystko było autentyczne i zobrazowane. Bardzo pomogło mi też, że były prowadzone w bardzo empatyczny sposób, naprawdę czułam, że mogę się otworzyć.”

uczestniczka warsztatów

Ania prowadziła panel poświęcony komunikacji empatycznej. Wprowadzenie do tej wiedzy było klarowne i zachęcające do dalszego zgłębienia tematu a przykłady z życia wzięte bardzo ułatwiały zrozumienie istoty zagadnienia. Ania nie tylko prowadziła ten panel ale podczas całego kursu można było obserwować i poczuć jej empatyczne podejście do uczestników i ich bagażu doświadczeń, z którymi pojawili się na kursie. Serdecznie polecam

Katarzyna

Dziękuję jeszcze raz Aniu i Marto za te dwa dni, warto było poświęcić sobotę i niedzielę, to był dobry czas, myślę, że bardzo pomoże mi w przeprogramowaniu relacji w mojej rodzinie i pozwoli na budowanie relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu potrzeb i emocji w kontaktach zawodowych z dzieckiem i jego rodzicem..”

uczestnik warsztatów

Marta pomogła mi uwierzyć w siebie, poczuć w sobie empatię i uświadomiła, że droga którą podążam jest tą moją, właściwą.

uczestniczka warsztatów

Miałam okazję brać udział w warsztacie z porozumienia empatycznego u Ani. Przekazanie przez nią podstawowych zagodnień w praktyczny sposób, poparte przykładami i ćwiczeniami sprawiło, że bardzo szybko zrozumiałam o co w tym wszytkich chodzi. Warsztaty z Anią rozbudziły moją ciekawość i sprawiły, że od temtego czasu pogłębiam swoją wiedzę na ten temat i staram się zdobywać praktyczną wprawę. Śledzę również profil stacja Empatia, gdyż jest to skarbnica wiedzy i wsparcia dla rodziców i nie tylko.”

Karolina

Podobała mi się praca w pokojach, to że każdy mógł się wypowiedzieć po danym ćwiczeniu, zadaniu. Czułam się ważna i słuchana.”

uczestniczka warsztatów

“Komunikacja, dzięki której czujesz się szanowany, wysluchany, rozumiany. Moim zdaniem przydaje się na wszelkich płaszczyznach, po prostu by żyło się lepiej.

Uczestniczyłam w warsztacie Porozumienia bez Przemocy prowadzonym przez Anię. Był on fantastyczną zachętą by zgłębić temat empatycznej komunikacji, wdrożyć w życie i nabrać ochoty na więcej! Na pewno warto, bo działa. A jakość treści w połączeniu z jakością prowadzenia to prawdziwa petarda! Polecam”
Ania

Warsztatów z Martą się nie zapomina! Przekazała wiedze w bardzo wyraźny, obrazowy sposób i pomogła mi zrozumieć sens bycia blisko z dziećmi. Poproszę o więcej takich szkoleń!

uczestniczka warsztatów

Jestem bardzo zadowolona z tych warsztatów (z Martą)… one naprawdę zmieniły mój sposób patrzenia na relacje. Ogrom przekazanej wiedzy, doświadczenia, ciepła, zrozumienia…. Dziękuję.

uczestniczka warsztatów

Szakal mówiący głosem żyrafy, żyrafa starająca się zrozumieć głos szakala…… to wyzwanie, to zadanie, trudne, ale teraz może się mieścić w moich zasobach. Sprawdzę to..”

uczestniczka warsztatów

Dynamika i profesjonalizm byly na najwyższym poziomie. Marta dała nam uważność, empatię i chwile zabawy. To najlepsze szkolenie na którym byłam!

uczestniczka warsztatów

Ideę porozumienia bez przemocy trzeba propagować, za mało osób o niej wie, nie mówiąc o praktykowaniu. Stacja Empatia jest bardzo potrzebna. Ja zrobię co w mojej mocy, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o komunikacji bez przemocy, 4 krokach, języku żyrafy i języku szakala, zachowaniu empatycznym..”

uczestniczka warsztatów

“Z Anią oraz porozumieniem bez przemocy zetknęłam się na kursie AND. Porwała mnie 🙂 ogrom wiedzy, zrozumienia, stworzenia bezpiecznej przestrzeni. To wszystko sprawiło, że to o czym mówiła Anna było prawdziwe ❣️ Bardzo polecam Stacja Empatia – można czerpać i czerpać i czerpać – wiecznie mało!” 

Kasia

“Ania to osoba przez wielkie O”

uczestniczka warsztatów

Rodzicielska

 Odnowa

Dlaczego ten program jest inny niż wszystkie?

Na rynku jest wiele programów, czy kursów rodzicielskich. Niektóre z nich obiecują cudowne narzędzia, dzięki którym Twoje dziecko będzie “chodzić jak w zegarku”. 

Nie będziemy Ci ściemniać. To nie jest taki kurs.

Pragniemy naprawdę sprawić, że Twoja relacja z dzieckiem stanie się pełna bliskości, a Ty sama będziesz miała więcej zaufania do siebie, do swoich kompetencji, zasobów. I zdecydowanie więcej lekkości. To nie znaczy, że nie będą się pojawiały trudne sytuacje, czy trudne emocje, ale pokażemy Ci jak można sobie z nimi radzić.

Chcemy Ci z pełną otwartością powiedzieć, że to jest program, który nie daje prostych rozwiązań na to, by dziecko Cię słuchało. Rodzicielska Odnowa daje coś więcej: zmianę świadomości. Rodzicielska Odnowa pozwoli Ci na więcej zrozumienia dla siebie i dla dziecka, więcej luzu, więcej głębokiej, jakościowej relacji. 

To nie jest też program oparty na samych materiałach filmowych (choć możesz też wybrać wersję samych pełnych rzetelnej wiedzy webinarów). Przede wszystkim chcemy,  żebyś przez cały rok szkolny miała realne wsparcie w postaci praktycznych warsztatów i grupy na fb. 

“Tak naprawdę możemy dawać siebie innym w kochający sposób tylko o tyle, o ile sami otrzymujemy miłość i zrozumienie. Dlatego radzę wszystkim, aby rozejrzeli się wokół siebie i stworzyli wspierającą wspólnotę złożoną z przyjaciół, znajomych i innych ludzi, którzy mogą dać nam zrozumienie potrzebne, żeby być z naszymi dziećmi w sposób dobry dla nich i dla nas.”

Marshall B. Rosenberg “Wychowanie w duchu empatii”

Porozumienie bez Przemocy i System Wewnętrznej Rodziny

Nasz program w wyjątkowy sposób łączy również w sobie dwa najbliższe naszym sercom podejścia rozwojowe: Porozumienie bez Przemocy oraz System Wewnętrznej Rodziny. Oba te nurty na co dzień wspierają nas nie tylko w rodzicielstwie, ale w ogóle w naszym życiu, w kontakcie ze sobą i z innymi.

Pokażemy Ci w jaki sposób łączyć oba te podejścia tak, by mieć więcej luzu w rodzicielstwie, by mieć dobrą relację ze swoimi dziećmi, bez obwiniania, krzyku i poczucia winy.

Czego możesz się spodziewać?

– Spotkań na żywo na platformie Zoom

Zapraszamy Cię do naszego programu w wersji pełnej, co oznacza, że dostaniesz nie tylko materiały do pracy własnej ale też nasze bezpośrednie wsparcie. Dzięki udziałowi w naszym programie będziesz mogła raz w miesiącu brać udział w praktycznych warsztatach z empatycznej komunikacji, w czasie których będziemy pracować na Twoich żywych przykładach z życia. Dostaniesz zatem mnóstwo naszego wsparcia i wsparcia grupy oraz możliwość rozwiania wszystkich wątpliwości na żywo.

– Pełnych treści, rzetelnych webinarów raz w miesiącu

Starannie przemyślane webinary dadzą Ci bezcenną dawkę wiedzy i poprowadzą cię krok po kroku w stronę takich relacji z dzieckiem i z Tobą samą, które będą dla Ciebie źródłem siły, radości, spełnienia i lekkości. Pokażemy Ci w nich jak możesz radzić sobie ze swoimi trudnymi uczuciami oraz z trudnymi sytuacjami w rodzicielstwie. A wiemy, że tych nie brakuje. Podpowiemy, jak szukać wsparcia i jak dbać o siebie nawet wtedy, gdy wydaje się to niemożliwe. 

– Wioski wsparcia

Przystępując do naszego programu dostaniesz dostęp do grupy na Facebooku, dzięki czemu będziesz mogła czerpać z zasobów, jakimi są inni, podążający podobną ścieżką, rodzice. Będziecie mogli na bieżąco omawiać swoje postępy, wątpliwości, zachwyty, sprzeciwy, dzielić się postępami i trudnymi momentami. Będziemy Was w tej grupie zapraszać do wymian empatycznych, ale też pełnych autentyczności. 

Praktyk do wdrażania pomiędzy warsztatami

Wioski wsparc

Mamy dla Ciebie przygotowane po każdym spotkaniu warsztatowym praktyki do wdrażania pomiędzy warsztatami. Dzięki temu będziesz mogła w parze z innym rodzicem z programu ćwiczyć konkretne zagadnienia, pogłębiać swoje rozumienie Porozumienia bez Przemocy i Systemu Wewnętrznej Rodziny i integrować oba te podejścia. To bezcenny krok w rozwoju, który, jesteśmy pewne, przybliży Cię do bardziej świadomego życia. 

 

Co znajdziesz w programie ?

Rodzicielska odnowa to KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA RODZICA.

9 miesięcy wędrówki z miejsca bezradności do miejsca mocy.  Z nami nauczysz się budować relacje z dzieckiem (w bliskości, bez krzyków, obwiniania i poczucia winy)

 • 9 WEBINARÓW RAZ W MIESIĄCU OD PAŹDZIERNIKA DO CZERWCA

Co znajdziesz w programie ?

 • 9 SPOTKAŃ W FORMIE WARSZTATÓW NA PLATFORMIE ZOOM

Bezpośrednie spotkanie

nie wiesz, jak rozmawiać z twoim dzieckiem, by nie atakować i nie obwiniać? Gdy wykupisz pełny program Rodzicielska Odnowa, dostaniesz dostęp do warsztatów: aż 27 godzin bezpośredniej pracy z 2 trenerkami podczas których będziesz pracował nad swoimi tematami.

-Kameralna grupa

twój wewnętrzny krytyk nie daje ci spokoju lub obawiasz się oceny innych rodziców? Uczestnictwo w pełnym programie gwarantuje miejsce na warsztatach w kameralnej grupie, która zapewni poczucie intymności i prywatności! A my zadbamy o to by każdy mógł dzielić się swoją historią w bezpieczny sposób.

– Praktyka

masz wrażenie, że twoje dziecko cię nie słyszy (jak grochem o ścianę)? Warsztaty to okazja by naprawdę przećwiczyć dialogi z dzieckiem ( i ze sobą) tak by doświadczyć realnej zmiany.

A to jeszcze nie wszystko!

DLA UCZESTNIKÓW KOMPLEKSOWEGO PROGRAMU PRZYGOTOWAŁYŚMY BONUSY!!!

BONUS 1!

DOSTĘP DO ZAMKNIĘTEJ GRUPY NA FB CZYLI WSPARCIE INNYCH RODZICÓW

Kiedy wchodzisz na nową ścieżkę i jest ona jeszcze wąską ścieżynką, bardzo łatwo jest wracać na starą, dobrze znaną autostradę.

Dzięki tej grupie łatwiej Ci będzie pozostać na obranym kursie. Będziemy was tam zapraszać do wzajemnego wspierania się, wspólnego “rozgryzania” rodzicielskich dylematów w duchu empatii i zrozumienia, ale też autentyczności.

BONUS 2!

CO MIESIĄC NOWA PRAKTYKA W PARACH,  DO WDRAŻANIA W CODZIENNOŚCI

Co miesiąc po warsztatach będziemy Ci proponować codzienną praktykę, na którą będziesz potrzebować nie więcej niż 5 minut dziennie. Będzie to praktyka w parach.

Będziemy Cię prosić o nagrywanie osobie z pary konkretnego zadania na dany miesiąc. Takie praktyki pozwolą Ci być w codziennym kontakcie ze sobą i pomogą w prawdziwym integrowaniu zdobytej wiedzy.

BONUS 3!

PRZEJRZYSTE MATERIAŁY WSPIERAJĄCE CIĘ W UGRUNTOWYWANIU WIEDZY

 Przejrzyste materiały w formie plików PDF będziesz mogła np. powiesić sobie na lodówce, by codziennie przypominały o najważniejszych zagadnieniach związanych z NVC I SWR.

Będziesz mogła do nich zajrzeć, kiedy tylko zechcesz, w chwilach zwątpienia podniosą Cię na duchu niosące przekonania, a w kontakcie ze sobą wspomoże lista uczuć i potrzeb. Będzie tam też wiele innych “przypominajek”.

Co zyskasz, będąc z nami w programie Rodzicielska Odnowa?

Twoje korzyści:

 • będziesz umiała być z dzieckiem w bliskości bez krzyków, obwiniania. 

 • będziesz miała narzędzia do rozmawiania i słuchania dziecka w szacunku i z ciekawością
 • przejdziesz z miejsca bezradności w miejsce mocy z miejsca beznadziei w miejsce sprawczości
 • rodzicielstwo nie będzie cię przytłaczać, albo będzie przytłaczać rzadziej, a ty będziesz wiedziała jak wyjść z tego przytłoczenia
 • zyskasz poczucie, że jesteś dobrym rodzicem
 • zauważysz w swoim rodzicielstwie więcej luzu, przestrzeni, sprawczości
 • będziesz wiedziała, jak wrócić do relacji, nawet gdy na chwilę zerwie się wasze połączenie
 • nauczysz się traktować samą siebie z łagodnością i czułością

 

 Jakie problemy pomoże Ci rozwiązać nasz program

Rodzicielska Odnowa? 

 • jeśli nie wiesz, jak rozmawiać z Twoim dzieckiem by nie atakować i nie obwiniać…
 • jeśli twój wewnętrzny krytyk nie daje ci spokoju i tęsknisz za większą łagodnością dla siebie i innych…

 • jeśli masz wrażenie, że twoje dziecko cię nie słyszy…

  pokażemy ci, jak mówić i jak słuchać dziecka, by zwiększyć swoje szanse na bycie usłyszanym

 • gdy ataki złości twojego dziecka cię przerażają i kompletnie wytrącają z równowagi – pomożemy Ci towarzyszyć dziecku w emocjach ze spokojem

 • doświadczasz rodzicielskiego wypalenia? 

  nauczymy cię sposobów takiego dbania o swoje zasoby, które pomoże zapobiegać i radzić sobie z wypaleniem.

INWESTYCJA:

Efektem tego programu może być realna zmiana Twojej relacji z dzieckiem…. bezcenna zmiana.

 9 pełnych rzetelnej wiedzy webinarów

Już samo wzięcie udziału w webinarach da Ci solidną dawkę wiedzy i inspiracji do budowania głębokiej relacji. To może być wiedza, która zmieni Twój sposób patrzenia na relacje z dzieckiem i odmieni Twoje życie.

– 9 praktycznych warsztatów

To jedyna w swoim rodzaju okazja do bezpośrednich spotkań z trenerkami oraz innymi uczestnikami programu, to wdrażanie wiedzy w życie, to praktykowanie, to integrowanie, to praca z żywą tkanką rodzicielską. Na Twoich przykładach, ze stałym dostępem do informacji zwrotnej od trenerek.

– 9 bezcennych praktyk integrujących wiedzę 

Same doświadczyłyśmy tego, że można zachwycić się podejściem Porozumienia bez Przemocy oraz Systemu Wewnętrznej Rodziny. I choć całe serce wyrywa się do tego, by od dziś żyć zgodnie z tymi założeniami, to na co dzień brakuje nam wsparcia i popadamy w stare schematy. Nasze praktyki pomogą Ci dzień po dniu integrować oba te podejścia i czuć, jak wtapiają się w Twoją codzienność.

– 9 miesięcy dostępu do grupy wsparcia 

Przez cały czas trwania programu będziesz miała dostęp do zamkniętej grupy na FB, a w niej wsparcie innych uczestników kursu. Bezcenne źródło mocy, gdzie będziesz mogła podzielić się tym, jak Ci idzie praktykowanie, dostać wsparcie w chwilach zwątpienia i zadać nurtujące Cię pytania.